Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЧНИЙ ОГЛЯД ЗЕМНОЇ КУЛІ

6. ГІДРОСФЕРА

6.12. Живлення річок

  Живлення річок відбувається за рахунок поверхневих і підземних води, які надходять у ріки. Живлення поверхневими водами поділяється на дощове, снігове (від танення снігового покриву) і льодовикове (талі води льодовиків). Живлення підземними водами має велике значення для рік, які течуть у широких долинах; воно залежить від глибини врізання долини і кількості висвітлених нею водоносних горизонтів. Відмінності, що визначають водний режим водойм, тісно пов'язані з кліматичними умовами району.

  Основний «постачальник» води у ріки — атмосфера. Дощ, сніг, роса, туман дають вологу на поверхні суші. Стікаючи схилами поверхні, вода збирається в струмки, річки. Частина води надходить у ріки з надр Землі з гірських порід, частина — з озер і боліт.

  Кількість води в ріках неоднакова протягом року. Бувають повені, паводки, межені. Повінь — щорічно повторюване в певний сезон року збільшення кількості води в річці і сильне підняття її рівня від весняного танення снігу або літнього танення снігу і льодовиків у горах, а також випадання дощу за тривалий період.

  Паводок — раптове підняття рівня води в річці після сильних дощів, посиленого танення снігу або льодовиків. Посушливої пори року наступає межень — низький рівень води в річці. Є ріки на земній кулі, які бувають повноводними протягом року. До них  належать Амазонка і Конго (Заїр). У басейнах цих рік упродовж року випадають рясні дощі.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua