Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

33. СУЧАСНА ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ

33.5. Сучасна політична карта.

  33.5.4. Америка.

  Частина світу Америка складається із двох континентів — Північної та Південної Америки, з'єднаних Панамським перешийком.

  У Північній Америці знаходяться дві економічно розвинуті держави — США і Канада. Фактично до цього материка належить і острів Гренландія. Він є частиною території Данії, має автономію. Усі решта держав частини світу Америка розташовані у так званій Латинській Америці.

  Всього в Америці 48 держав і територій, з яких 34 — політично самостійні держави, 14 — колонії.

Латинською Америкою називають регіон Західної півкулі між США і Антарктидою. До нього входять Мексика, країни Центральної Америки, Вест-Індії та Південної Америки. Причому Мексику, Центральну Америку та острови Вест-Індії часто об'єднують у субрегіон Карибських країн. У Південній Америці два субрегіони: Андських (Венесуела, Колумбія, Еквадор, Перу, Болівія, Чилі) і Ла-Плаських країн (Аргентина, Уругвай, Парагвай, Бразилія).

  Назва «Латинська Америка» походить від історично сформованого в цій частині світу переважаючого впливу мови, культури і звичаїв романських (латинських) народів Піренейського півострова — іспанців і португальців, які в XV—XVII століттях завоювали цю частину Америки і колонізували її. Колоніальні завоювання інших європейських країн — Великобританії, Франції, Нідерландів — у цьому регіоні почалися пізніше і були відносно невеликі.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua