Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

33. СУЧАСНА ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ

33.5. Сучасна політична карта.

  33.5.2. Азія.

  Країни Азії (їх 46) дуже різні. Вони відрізняються розмірами території і природними багатствами, рівнем соціально-економічного розвитку, політичним устроєм і т. ін. Серед сучасних незалежних держав Азії більше республік, проте є країни і з монархічними формами правління — їх 14. На території Азії є такі субрегіони — країни Південно-Західної Азії, Південної Азії, Південно-Східної Азії, Центральної і Східної Азії.

  У Південно-Західній Азії — 16 країн, вони розміщені на більшій частині Ближнього і Середнього Сходу (умовне поняття «Ближній і Середній Схід» охоплює територію Південно-Західної Азії та Північної Африки). Це — Афганістан, Бахрейн, Ізраїль, Йорданія, Іран, Ірак, Ємен, Катар, Кіпр, Кувейт, Ліван, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Саудівська Аравія, Сирія, Туреччина. Тут ще є монархії з пережитками феодальних і родоплемінних відносин, але більше республік. У цьому регіоні знайшло відображення суперництво найбільших світових держав, яких притягувало сюди його розташування на найкоротших шляхах із метрополій до їхніх великих колоніальних володінь у Південній і Південно-Східній Азії, а пізніше — найбагатші родовища нафти в цьому регіоні.

  Південна Азія складається із 7 країн, які знаходяться на південь від Гімалаїв на півострові Індостан і на близько розташованих островах в Індійському океані. Це Бангладеш, Бутан, Індія, Мальдівські Острови, Непал, Пакистан, Шрі-Ланка.

  У Південно-Східній Азії, до якої належать півострів Індокитай і багаточисельні острови Малайського архіпелагу, — 10 країн: Бруней, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, Мьянма, Сінгапур, Таїланд і Філіппіни.

  До складу Центральної і Східної Азії входять Аоминь, Казахстан, Киргизстан, Китай, Корейська Народно-Демократична Республіка, Республіка Корея, Лаос, Монголія, Таджикистан, Туркменія, Узбекистан, Японія.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua