Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

17. ЕКОНОМІКО- І ПОЛІТИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ

17.3. Сучасний адміністративний поділ

  Україна складається з 24 адміністративних областей і Автономної Республіки Крим. Київ і Севастополь мають особливий статус міст республіканського підпорядкування і за наданими їм правами близькі до адміністративних областей. Київ — столиця нашої держави, і її права будуть визначатися спеціальним законом про столицю.

  Адміністративні області і Автономна Республіка Крим поділяються на райони. Всього їх в Україні станом на 1 січня 1997 року було 490. Найбільша чисельність районів у Вінницькій області — 27, найменша — у Чернівецькій — 11.

  В Україні нараховується 447 міст. Міста, які мають найбільше значення в державі, мають обласне підпорядкування. Таких населених пунктів в Україні 167. Найбільші міста поділяються на райони. Всього їх 121. Найбільше районів у Києві. Окремими адміністративно-територіальними одиницями в нашій країні є селища міського типу. їх в Україні 904. Найбільше селищ міського типу в Донецькій області — 134.

Таких адміністративно-територіальних одиниць, як сільські ради, в Україні найбільше. їх число дорівнює 10 210. Найбільше сільських рад у Вінницькій області — 662.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua