Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АФРИКА

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК БЕРЕГ СКЕЛЕТІВ

Парк Берег Скелетів, розташований у Намібії, простягається на 500 км від річки Кунене на півночі до річки Угаб на півдні. Його площа складає бл. 16 тис. км2. Часто бувають густі тумани над узбережжям і холодні морські бризи, що породжуються холодною Бенгельською течією. За­вдяки цим кліматичним умовам екосистема Берега Скелетів унікальна.

Пейзаж Берега Скелетів різноманітний — від захоплюючих безкрайніх дюн до гірських хребтів і суворих каньйонів, стіни яких забарвлені всіма кольорами вулканічних порід. Схили гір вражають різноманітністю ксе­рофітів — рослин, які виживають тут завдяки особливому пристосуван­ню до умов місцевого ландшафту. Яскравим прикладом є рослина «сло­нова нога» (Adenia pechuelii), яка вкорінюється в гірських ущелинах. На рівнинах і західних схилах гір можна знайти понад 100 різновидів лишай­ників.

На рівнинах водяться антилопи гемсбок і спрингбок, шакали, стра­уси, коричневі гієни, а по пересохлих руслах річок бродять слони і чорні носороги. Особливо цікаві глиняні замки Хоарусиба, солончакові запа­дини біля Агатової гори і колонія морських котиків біля мису Фріо. Кістя­ки кораблів, розкидані на узбережжі, свідчать про корабельні аварії, що трапилися біля цих пустинних берегів. Північна частина Берега Скеле­тів — концесіонна територія і відкрита тільки для туристів, що приліта­ють на сафарі літаками. Південна частина, між річками Угаб і Хоаніб, відкрита для усіх відвідувачів.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua