Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ

Середземне море — море між Євразією і Африкою. Сполучається ву­зькою (шириною 15 км) Гібралтарською протокою з Атлантичним океа­ном, через протоку Дарданелли, Мармурове море і протоку Босфор — з Чорним морем, Суецьким каналом — з Червоним морем. Площа 2,5 млн км2. Середня глибина 1438 м, максимальна 5121 м. Великі ост­рови: Балеарські, Корсика, Сардинія, Сицилія, Крит, Кіпр. Впадають великі річки: Ебро, Рона, По, Ніл. Великими півостровами і островами розділяється на моря: Альборан, Балеарське, Лігурійське, Тірренське, Адріатичне, Іонічне, Егейське і Кіпрське. До басейну Середземного моря відносять Мармурове, Чорне і Азовське моря. Солоність від 36 ‰ на заході до 39,5 ‰ на сході.

Середземне море розташоване в поясі субтропічного клімату, прибе­режні гірські системи перешкоджають вторгненням холодних повітря­них мас з півночі. Розвинене рибальство (сардини, тунець, скумбрія, анчоус, ставрида, кефаль). Риби представлені 550 видами, причому бл. 70 з них ендеміки. Видобуток нафти і газу.

Великі порти: Барселона, Марсель, Генуя, Неаполь, Венеція, Трієст, Рієка, Пірей, Салоніки, Бейрут, Александрія, Порт-Саїд, Тріполі, Ал­жир.

Широко відомі курорти Лазурного берега (Рив'єра) у Франції, Італії, Монако, на Балеарських о-вах.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua