Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

ПІВДЕННА ЧАСТИНА АТЛАНТИЧНОГО ОКЕАНУ

Деякі фахівці відносять до Атлантичного океану на півдні весь вод­ний простір до самого Антарктичного льодовикового покриву; інші при­ймають за південну межу Атлантики уявну лінію, що з'єднує мис Горн у Південній Америці з мисом Доброї Надії в Африці. Берегова лінія в пів­денній частині Атлантичного океану менш порізана, ніж у північній, тут також відсутні внутрішні моря. Єдиною великою затокою на африкансь­кому узбережжі є Гвінейська. На узбережжі Південної Америки великі затоки також нечисленні. Найпівденніший край цього материка — Вог­няна Земля — має порізану берегову лінію, оточену численними дрібни­ми островами.

Окрім Серединно-Атлантичного хребта, у Південній Атлантиці виді­ляються два основних підводних гірських ланцюги. Китовий хребет простягається від південно-західного краю Анголи до о. Трістан-да-Кунья, де він сполучається з Серединно-Атлантичним. Пасмо Ріо-де-Жа­нейро тягнеться від о-вів Трістан-да-Кунья до міста Ріо-де-Жанейро і являє собою групи окремих підводних височин.

Основні системи течій у південній частині Атлантичного океану ру­хаються проти годинникової стрілки. Південна Пасатна течія направле­на на захід. Поблизу виступу східного узбережжя Бразилії вона розділя­ється на дві гілки: північна несе води вздовж північного берега Південної Америки у Карибський басейн, а південна, тепла Бразильська течія, рухається на південь уздовж берегів Бразилії і приєднується до течії За­хідних Вітрів, або Антарктичної, яка прямує на схід, а потім на північний схід. Частина цієї холодної течії відділяється і несе свої води на північ уздовж Африканського узбережжя, утворюючи холодну Бенгельську те­чію; остання зрештою приєднується до Південної Пасатної течії. Тепла Гвінейська течія рухається на південь уздовж берегів Північно-Західної Африки у Гвінейську затоку.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua