Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

ЯПОНСЬКІ ОСТРОВИ

Японські острови — острови в західній частині Тихого океану загаль­ною площею 372 тис. км2, тягнуться вздовж Східної Азії з північного сходу на південний захід на 3775 км. Основна частина території Японії. Архіпелаг складається з 4 тис. островів. Чотири найбільших — Хонсю (230,4 тис. км2), Хоккайдо (77,7 тис. км2), Кюсю (42 тис. км2), Сікоку (17,8 тис. км2) — сполучені мостами і тунелями. Крім того, до складу Японії входять о-ви Рюкю, Бонін і Волкано. З півночі архіпелаг омива­ється Охотським морем, зі сходу і південного сходу — Тихим океаном, із заходу — Японським і Східно-Китайським морями. На півдні між остро­вами Хонсю, Кюсю і Сікоку знаходиться Внутрішнє Японське море. Гори висотою до 3000 м і більше над рівнем моря займають 75 % території. Найвиша точка — гора Фудзіяма (3776 м). Значна частина гірських вер­шин — вулкани, усього їх 150. З них 15 — діючі. Рельєф складають гори і рівнини. Японські острови розташовані в зоні високої сейсмічності.

Щорічно реєструється бл. 1500 землетрусів різної сили. Нерідко підземні поштовхи супроводяться гігантськими хвилями — цунамі.

Клімат переважно морський, хоч і розрізнюється в окремих районах: на півночі країни — помірно океанічний з холодним літом (Хоккайдо); на Хонсю, північніше за 38-му паралель, — помірно океанічний з теп­лим літом; на іншій частині Хонсю, на Сікоку і Кюсю — вологий субтро­пічний, а на Окінаві — тропічний. На всій території найважливішим чин­ником, який формує клімат, є мусони, що влітку супроводяться зливами і тайфунами, взимку — снігопадами. Впливає на клімат і тепла океаніч­на течія Куросіо.

Рослинність різноманітна і включає безліч реліктових видів (гінкго, криптомерія японська, кипарис тощо). У лісах співіснують рослини різ­них кліматичних зон (хвойні, різновиди сімейства магнолієвих, священ­не дерево сакакі, бамбук).

Особливості тваринного світу полягають у тому, що тут живуть більш дрібні представники загальних видів, характерних для Східної Азії (япон­ський ведмідь, коротконогий вовк, олень, лисиця, борсук, японський кабан, японська макака). Є багато видів перелітних і морських птахів (сімейства чайок, качиних).


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua