Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

Texts for topics - Мегазбірка тем з англійської мови
GREAT WRITERS OF THE WORLD

GEORGE ORWELL (1903-1950)

Best-known books: "Down and Out in Paris and London" (1933), "Homage to Catalonia" (1938), "Animal Farm" (1945), "Nineteen Eighty-Four" (1949).

Eric Blair (George Orwell's real name) was born in India but educated at England's most famous public school, Eton. After leaving school he worked in Burma for five years, then returned to Europe, where he had a series of very badly-paid jobs in Britain and France (these are described in "Down and Out Paris and London").

Orwell had strong left-wing political beliefs — he even fought with the Republican army during the Spanish Civil War (1936—1939). Yet although his views were basically socialist, he hated communist dictatorships just as much as fascist dictatorships. Two of his best known books show this clearly. In Animal Farm he describes the results of a farmyard revolution led by a pig called Napoleon, while inNineteen Eighty-Four a character called Winston Smith fights and loses against a totalitarian state controlled by Big Brother.

VOCABULARY

Orwell ['ɔ:wəl] — Оруелл

"Homage ['hɔmɪdʒ] to Catalonia" — «Пам'яті Каталонії»

to lose [lu:z] (lost) — програвати

QUESTIONS & TASKS

1. When and where was George Orwell born ?

2. What were his best-known books?

3. Where was he educated?

4. What beliefs did he have?

5. What books show that he hated communist dictatorships just as much as fascist dictatorships?

Find more information about George Orwell and make a report.

Джоржд Оруелл (1903—1950)

Найвідоміші твори: «Розорений в Парижі і Лондоні» (1933), «Пам'яті Каталонії» (1938), «Скотний двір» (1945), «1984 рік» (1949).

Ерік Блер (справжнє ім'я Джорджа Оруелла) народився в Індії, але освіту здобув в Ітоні, найвідомішій привілейованій приватній школі для хлопчиків в Англії. Після закінчення школи він упродовж п'яти років працював у Бірмі, потім повернувся до Європи, де він кілька разів улаштовувався на погано оплачувані роботи у Великій Британії і Франції (це описано в його творі «Розорений в Парижі і Лондоні»).

Оруелл мав ліві політичні погляди — він навіть боровся з Республіканською армією під час іспанської громадянської війни (1936—1939). Незважаючи на те, що його погляди були соціалістичними, він ненавидів комуністичні диктатури так само, як і фашистські, про що свідчать його кращі романи «Скотний двір»

і «1984 рік». У романі «Скотний двір» він описує наслідки революції на скотно му дворі, яку очолювало порося на ім'я Наполеон, а в романі «1984 рік» герой на ім'я Вінстон Сміт бореться з тоталітарною державою, якою керує «Великий брат», і зазнає поразки.


НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua