Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

Природознавство
Всесвіт як середовище життя людини

Небесні тіла

Уявлення про Всесвіт

Дослідження Всесвіту людиною
Астрономічні спостереження із Землі. Учені роблять знімки зоряного неба й аналізують їх. Потужні радіолокатори прослуховують космічний простір, приймаючи різні сигнали.
Запуск космічних супутників. Перший космічний супутник було запущено в космос 1957 р. Супутники оснащають приладами для вивчення Землі й космосу.
Ю. ГагарінЛ. Каденюк

Політ людини в космос. Перший політ у космос здійснив громадянин Радянського Союзу Юрій Гагарін. Перший космонавт незалежної України — Леонід Каденюк.
Вплив Всесвіту на розвиток життя на Землі
Наша планета утворилася з космічного пилу близько 4,5 млрд років тому. Космічний матеріал і зараз продовжує падати на Землю у вигляді метеоритів. Уриваючись на величезній швидкості в атмосферу, більша частина з них згоряє (летючі зірки). За рік на Землю падає не менше тисячі метеоритів, маса яких варіюється від кількох грамів до декількох кілограмів.
Космічне випромінювання й ультрафіолетове випромінювання Сонця сприяли процесам біохімічної еволюції на нашій планеті.
Утворення озонового шару оберігає сучасні живі організми від руйнівної дії космічних променів.
Сонячне світло шляхом фотосинтезу забезпечує енергією та їжею всіх живих організмів планети.
Місце людини у Всесвіті
Людина як розумна істота освоює та змінює обличчя планети. Людський розум створив технології, що дозволили вийти за межі Землі й почати опанування космосу. Здійснено висадку людини на Місяць, космічні зонди досягли Марса. Людству хочеться знайти на інших планетах ознаки життя й розуму.
Серед кількох теорій про походження життя на Землі є й теорія занесення життя з космосу. У деяких метеоритах зустрічаються амінокислоти (амінокислоти утворюють білки, а життя на нашій планеті має білкову природу). 
НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua