Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

ОБЖ
Забруднення навколишнього середовища

Шум

Шум як гігієнічний фактор є сукупністю звуків, що несприятливо впливають на свідомість людини, заважають її роботі та відпочинку.
Рівень шуму від 0 до 80 децибелів вважається безпечним для життєдіяльності людини. При постійному впливі шуму на організм, підвищенні його рівня до 80 децибелів і вище ми маємо говорити про шумове перевантаження, що може призвести до розвитку такого захворювання, як «шумова хвороба».
Вплив шуму може викликати такі реакції організму: порушення слуху; функціональні розлади центральної нервової системи; розлад емоційної рівноваги; порушення пам’яті; розлад сну; уповільнення швидкості психічних реакцій; захворювання шлунково-кишкового тракту; порушення обмінних процесів; порушення функціонального стану серцево-судинної системи.
Заходи запобігання від шуму у квартирі
1) Відрегулювати в найбільш сприятливому звуковому режимі гучність дзвоника вхідних дверей;
2) щоб двері не рипіли, змазати петлі машинним маслом, щоб не гриміли — прибити до одвірка тонку смужку гуми;
3) відрегулювати холодильник так, щоб під час роботи він створював якнайменше шуму, не ставити на нього предмети, посуд з тим, щоб уникнути деренчання;
4) привчати членів родини не вмикати телевізор і магнітофон на повну гучність, закривати двері в кімнату з включеним телевізором і магнітофоном;
5) для звукоізоляції стін використовувати гіпсокартонні плити (їх закріплюють під шпалерами) або спеціальні прокладки з натурального корка.
Ефективним методом боротьби із шумом є висаджування дерев.

Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства 
НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua