Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

Географія
Фізична географія України

Природні комплекси і фізико-географічне районування

Зона мішаних лісів

Зона мішаних лісів займає близько 20 % території і представлена Українським Поліссям. Південна межа проходить поблизу Рави-Руської, Львова, Золочева, Шепетівки, Житомира, Києва, Ніжина, Глухова.
Характерними є низовинний рельєф, піщані й піщано-глинисті відклади. В антропогені, під час дніпровського зледеніння, сформувалися піщані рівнини, моренні пасма, еолові форми рельєфу.
Клімат помірно континентальний, літо тепле, вологе, зима м’яка. Середня температура січня змінюється із заходу на схід від –4,5 до –8 °С, липнева — від +17 до +19 °С. У середньому за рік випадає 600—680 мм опадів (близько 70 % у теплий період року). Річкова мережа густа — багато боліт. У крейдових породах зустрічається карст. Багато озер.
Ґрунти дерново-підзолисті та болотні. На більшій частині території переважають соснові, дубово-соснові та дубово-грабові ліси. Є значні ділянки дубово-липових, вільхово-березових і ясенево-вільхових лісів.
Характерні типово лісові тварини: козулі, лосі, дикі свині, вовки, лисиці, рисі, куниці, зайці, білки, борсуки; завезено ондатр; птахи — тетереви, глухарі, рябчики. На болотах, озерах і річках живуть бобри, видри, різні види диких качок, кулики, у водоймах понад 30 видів риб.
Великий вплив на зміни природних комплексів мають водомеліоративні роботи (осушення перезволожених земель призвело до глибокого й незворотного перетворення природних ландшафтів), що були особливо масштабними в 1960—1970-ті роки. Аварія на Чорнобильській АЕС та інші види діяльності людини також негативно вплинули на стан природного середовища й умови життя населення. 
НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua