Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

Фізика

Магнетизм

Дія магнітного поля на рухомий заряд. Сили Лоренца і Ампера. Магнітна індукція

У 8 класі розглянуто поняття магнітного поля і його дію на провідник зі струмом. Виштовхування чи втягування провідника зі струмом в магнітне поле — результуючий ефект дії поля на окремі заряди в провіднику (на електрони провідності).
Досліди свідчать, що на нерухомий заряд q магнітне поле не діє, а на рухомий — діє у напрямку, що визначається правилом лівої руки. Сила, з якою магнітне поле діє на рухомий електричний заряд, називається силою Лоренца.
Якщо (позитивний заряд), а швидкість перпендикулярна до ліній магнітного поля, то , , . Величина В називається індукцією магнітного поля (або магнітною індукцією). Її роль аналогічна ролі напруженості електричного поля ; схожість цих формул очевидна. Вектор спрямовують уздовж магнітної стрілки (куди спрямовується її полюс N).
Якщо вектор не перпендикулярний до вектора , то , де — кут між векторами і .
Для провідника зі струмом сила Ампера як сума сил Лоренца дорівнює: , де l — довжина ділянки провідника зі струмом, яка міститься в магнітному полі;.

На дротяну рамку зі струмом, вміщену в магнітне поле, діє обертальний момент М, який максимальний, коли площина рамки перпендикулярна до ліній індукції. При цьому , де I — струм у рамці, S — площа її контуру. 
НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua