Головна

Шкільна бібліотека

Перелік предметів

Англійська мова
Біологія
Географія
Економіка
Інформатика
Історія
Математика
Німецька мова
ОБЖ
Політологія
Право
Природознавство
Психологія і педагогіка
Російська мова
Соціологія
Фізика
Філософія
Французька мова
Українська мова
Хімія

Підручники в PDF


 

Біологія
Ботаніка

Органи рослин

Брунька

Брунька є зачатковим пагоном. Вегетативні бруньки складаються із зачаткового стебла та зачаткових листків, з них виростає стебло з листям і бруньками. Генеративні бруньки складаються із зачатка суцвіття без зелених асимілюючих листків або поодинокої квітки — бутона. Вегетативно-генеративні бруньки містять зачатки суцвіття (квітки) і листків.

Наростання пагона забезпечується верхівковими бруньками, розташованими на верхівці пагона. Галуження або утворення суцвіть відбувається за рахунок пазушних бруньок, які розташовані над вузлами в пазухах листків.

Додаткові бруньки — бруньки, що утворюються на дорослих частинах пагона (стеблі, листках, додаткових коренях). Додаткові бруньки виконують велику роль у вегетативному розмноженні рослин.
Сплячі бруньки — бруньки, що на деякий час впадають у стан спокою, а потім утворюють нові річні пагони. За рахунок роботи цих бруньок наростання стебла поновлюється після перерви. Сплячі бруньки перебувають довгий час (роки, іноді все життя рослини) у стані спокою. Стимулом для їх проростання є значне пошкодження або втрата частини рослини. 
НазадЗмістВперед

 

 
© www.SchoolLib.com.ua